Ni samo voznik začetnik tista oseba, ki potrebuje več nadzora ter previdnosti pri vožnji. Vsi, ki so s pridobitvijo kakršnega koli vozniškega dovoljenja postali vozniki, morajo biti na cesti ves čas previdni. Tečaj varne vožnje pa strokovnjaki priporočajo takrat, ko imamo občutek, da je skrajni čas, da ponovimo nekatera prometna pravila. Udeležujejo se ga tudi tisti, ki nekaj časa ne vozijo, potem pa okoliščine ponovno hočejo, da se usedejo v avtomobil ali pa na motor.
Tečaj varne vožnje je namenjen predvsem voznikom začetnikom
Varna vožnja je seveda stvar vsakega odgovornega voznika. Pravijo, da je lahko mladost norost. To se lahko zelo hitro pokaže pri vožnji mladega človeka. Ko ta sede v avtomobil ali pa na motor, mu pogosto na misel hodi čim večja hitrost. Da bi to misel preusmerili se je na trgu pojavila tudi storitev, ki se imenuje tečaj varne vožnje in je v prvi vrsti namenjena mladini ter tudi vsem ostalim.
Voznik začetnik na tečaju varne vožnje
Vsak voznik začetnik se mora torej nujno udeležiti tovrstnega tečaja. Tečaj oziroma vadba je razdeljena na teoretični in praktični del. Pri teoretičnem delu so v ospredju razprave o izkušnjah udeležencev in razlogih za vožnjo. V nadaljevanju se v teoriji osvetlijo tudi tehnike zaviranja v sili ter možne reakcije vozila pri vožnji na ovinku ter razlogi za zanašanje vozil na ovinku. Pomembna sta tudi upravljanje vozila ter varnostne naprave na vozilu.
Praktični del tečaja varne vožnje pa vsebuje upravljanje ter vodenje vozila, zaviranje v nevarnosti ter varnostna razdalja ter podobne situacije, s katerimi se srečujemo v vsakdanjem življenju.